NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  

 

19 MARCA 2023

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Dzisiejsza Uroczystość św. Józefa z racji przypadającej dziś IV Niedzieli Wielkiego Postu została przeniesiona na dzień jutrzejszy 20 marca. Msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00.   
  4. W piątek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
  5. W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00; 10.00 i 18.00.
  6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście w sobotę podczas każdej Mszy Świętej.
  7. Od dziś do 25 marca 2023 roku w kościołach suwalskich i na Wigrach odbędą się XIX Suwalskie Dni Świętości Życia. Szczegółowy program znajduje się na plakacie w gablocie przed kościołem.
  8. Od 15 kwietnia w auli przy par. św. Aleksandra w Suwałkach przez cztery niedziele odbywać się będą spotkania dla rodziców, którzy utracili dziecko w okresie płodowym lub okołopłodowym. Spotkania prowadzone będą przez psychologa, położną, lekarza zajmującego leczeniem niepłodności i kapłana. Zapisywać się można do 9 kwietnia pod numerem telefonu lub na stronie internetowej znajdującej się na plakacie i na ulotkach znajdujących się na stoliku z gazetami.
  9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze Ełckie Seminarium Duchowne.
  10. Także w przyszłą niedzielę o godz. 13.30 kolejne spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.