DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

 

4 GRUDNIA 2022

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś wspieramy po raz 23 modlitwą i ofiarami do puszek przed kościołem Kościół na Wschodzie.
  1. W czwartek 8 grudnia będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. W naszej świątyni Msze św. będą odprawiane w godz. 7.00; 16.30 – dla dzieci i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tace będą przeznaczone na Diecezjalny Fundusz Zapomogowy dla Parafii w Potrzebie.
  1. W tym dniu rok temu miał miejsce akt oddania parafii w opiekę św. Józefowi. Dlatego w tym dniu odnowimy ten akt.
  1. Msze św. roratnie sprawowane są dla dorosłych codziennie o godz. 7.00 z rana. Dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30.
  1. Koła Róż Różańcowych powoli się wykruszają z powodu chorób lub śmierci ich członków. Dlatego kto by chciał w tę wspólnotową modlitwę poprzez odmawianie codziennie dziesiątki różańca zapraszamy dziś na spotkanie o godz. 10.00 do BETANII gdzie będzie zmiana tajemnic różańcowych, Kółka św. Br. Alberta Chmielowskiego, na godz. 13.00 do kościoła na zmianę tajemnic różańcowych Koła św. Jana Bosko lub też na godz. 16.00 na ul. Staszica 81 gdzie spotkanie będzie miało Koło Różańcowe św. Faustyny.
  1. Po mszach św. w zakrystiach będzie można nabywać świece wigilijne CARITAS (minimalna ofiara 20 zł.) a także poświęcone opłatki ofiara dobrowolna, która przeznaczona będzie na pokrycie choć w części kosztów ogrzewania kościoła.
  1. Z dzisiejszą niedzielą powracamy do nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30, które będzie trwało do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu.