TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

26  CZERWCA 2022

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, liderów wspólnot naszej parafii i sołtysów naszej parafii.

Dzisiejsza puszka zbierana przed kościołem jest przeznaczona na duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji. 

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msze św. będą odprawiane w godzinach: 8.00, 10.00 i 18.00.

3. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 17.45. A od poniedziałku do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy!

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00; spowiedź święta od godz. 7.30 i 17.30. Odwiedziny chorych od godz. 10.00.

- w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski o godz. 17.30 ku czci Niepokalanego Serca Matki Najświętszej a po Mszy Świętej procesja fatimska z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

5. Od piątku 1 lipca rozpoczyna się miesiąc urlopowy. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. Od 16.00 do 17.00. W sprawach pogrzebów i do chorego w nagłych przypadkach, będziemy do dyspozycji poza godzinami i dniami otwarcia kancelarii. W innych przypadkach prosimy, by korzystać z kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

6. Osoby, które uczestniczą w 33-dniowych rekolekcjach zawierzenia, zapraszamy w poniedziałek 27 czerwca na mszę św. o godz. 18.00, podczas której odbędzie się uroczyste złożenie Aktu oddania siebie Jezusowi przez Maryję. Proszę, aby zabrać ze sobą świecę (np. od chrztu lub gromnicę).

7. Wspólnota Przyjaciele Maryi organizuje rekolekcje formacyjne dla dorosłych i młodzieży w dniach 18 – 21 sierpnia 2022 r. w Różanymstoku. Rozpoczęcie rekolekcji18 czerwca o godz. 17.00. Koszt 300 zł. zapisy pod numerem 693 556 657 do 21 lipca lub podczas dzisiejszego dnia skupienia w par. św. Kazimierza Królewicza od godz. 14.30.

8. W sobotę 2 lipca odbędzie się Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych do sanktuarium Matki Bożej w Studzianicznej. Rozpoczęcie spotkania o godz. 9.30 o 11.30 Msza św.

9. Również w sobotę 2 lipca o godz. 17.00 w Giżycku na Wzgórzu św. Brunowa Rozpoczęcie Lata z Chrystusem. Z tego względu z Suwałk organizowana jest Pielgrzymka rowerowa do Giżycka w sobotę 2 czerwca. Bliższe informacje znajdują się na plakacie przed kościołem.