DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 września 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

 

2.  Dziś przed kościołem można nabyć modlitewniki i dzienniczek duszy bł. Anieli Salawy oraz płytę DVD z nagranym spektaklem zespołu Noro Lim, który był przedstawiany w naszej parafii w niedzielę 29 sierpnia o godz. 17.00. Wszystko w cenie 10 zł. Natomiast cały spektakl, który miał miejsce z naszej parafii można obejrzeć kopiując link, który znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.

 

3. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

 

4. W środę 15 września 2021 roku po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio. Zapraszamy członków i wszystkich chętnych.

 

5. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

 

6. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. O godz.18.00 uroczysta Msza Święta na którą zapraszamy szczególnie ministrantów i lektorów oraz  dzieci i młodzież.

 

7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Orionistę, z kazaniami przybliżającymi nam postać już błogosławionego, kardynała Stefana Wyszyńskiego, który po Mszy św. będzie rozprowadzał albumy poświęcone błogosławionemu Prymasowi 1000-lecia.

 

8.  Ks. Szymon Klimaszewski serdecznie zaprasza wszystkich mężczyzn na Męski Różaniec ulicami miasta Suwałk w czwartek 16 września 2021 roku. Modlitwa rozpocznie się o godz. 19.30 w kościele św. Aleksandra. W modlitewnym marszu będzie przemarsz do kościoła św. Kazimierza Królewicza gdzie jest przewidziana Msza św. o godz. 20.20.

 

9.  Także ks. Szymon Klimaszewski oraz animatorzy zapraszają na powakacyjny dzień skupienia Wspólnot Przyjaciół Maryi wraz z kapłanami z naszego rejonu (czyli osoby, które przygotowują się, lub zawierzyły Jezusowi przez Maryję) na dzień 22września 2021 roku w kościele św. Aleksandra w Suwałkach na godzinę 17.00. Szczegółowy program znajduje się na plakacie w gablocie przed kościołem.

 

10. Pierwsze spotkanie dzieci klas III, które będą w tym roku przygotowywały się do I Komunii św. będzie w niedzielę 26 września 2021. O godz. 12.00 przewidziana jest Msza św. a po niej konferencja dla rodziców.