OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

31  LIPCA 2022

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Liturgia dzisiaj wzywa nas do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

 

  1. Dziś po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej liderów wspólnot i sołtysów z naszej parafii. Spotkanie będzie poświęcone przygotowaniu naszej parafii do Jubileuszowych Misji Świętych i uroczystości poświęcenia ołtarza i kościoła w sobotę 10 września o godz. 12.00.

 

  1. Już tylko niewiele ponad miesiąc dzieli nas od Misji św. w naszej parafii, które rozpoczną się w niedzielę 4 września i będą trwały do niedzieli 11-go. Z tego względu chcemy, by do każdej rodziny dotarło zaproszenie z programem misji świętych na poszczególne dni misji. Dlatego nie zdziwcie się gdy w skrzynkach na listy waszych domów lub drzwiach wejściowych waszych mieszkań znajdziecie zaproszenia z programem misji św. Będą one roznoszone przez cały miesiąc sierpień.

 

  1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

 

  1. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

 

  1. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszę św. o godz. 18.00 w tym dniu zapraszamy szczególnie mieszkańców ul. Żytniej w dniu ich patrona.

 

  1. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna o godz. 8.00 i 18.00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta od godz. 7.30 i 17.00.

 

  1. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza.

 

  1. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30 a po Mszy Świętej ze św. Przemienienia Pańskiego i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.