PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

 

3 GRUDNIAA 2023

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również nasze adwentowe rekolekcje, które w tym roku poprowadzi Ks. dr Michał Szwemin ze Zgromadzenia Księży Orionistów. Będą one trwały do wtorku włącznie.
  1. Dzisiejszy program rekolekcji jest bez zmian tak jak w każdą niedzielę. Natomiast w poniedziałek i wtorek Msze św. będą z naukami o godz. 12.00 dla dorosłych, o 16.30 – dla dzieci i o 18.00 dla dorosłych i Młodzieży. W poniedziałek i we wtorek mszy św. o godz. 7.00 nie będzie. Spowiedź rekolekcyjna jest przewidziana na poniedziałek i wtorek. Dziś spowiadamy tylko w wyjątkowych przypadkach w zakrystii. W związku z tym, że rekolekcje są krótkie i nie jest dużo mszy św. ofiary z mszy św. z poniedziałku i wtorku będą przeznaczone dla Księdza Rekolekcjonisty.
  1. Adwent to czas Mszy św. roratnich ku czci N.M.P. W naszej parafii Msze święte roratnie dla dorosłych będą odprawiane w dni powszednie od środy 6 grudnia do soboty 23 grudnia codziennie o godz. 7.00. Dla dzieci w czasie rekolekcji w poniedziałek i wtorek, a w dalsze tygodnie adwentu we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Roraty dla dzieci będą z nagrodami. W tym roku będziemy poznawali osobę i działalność św. Franciszka z Asyżu.  
  1. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00; 10.00 i 18.00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o pomoc w walce o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post od pokarmów mięsnych.
  1. Dzisiejsze ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze Ełckie Seminarium Duchowne.
  1. W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną do puszki po każdej Mszy św.
  1. Od dziś można nabywać w zakrystii poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane z racji opłatków w całości będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  1. Można też nabywać świece wigilijne CARITAS. Minimalna ofiara – 20 zł. wszelkie nadwyżki będą przeznaczone na działalność CARITAS.
  1. W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej za ojczyznę, rozpocznie swoją działalność Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej parafii. Msza święta będzie poprzedzona różańcem w intencji naszej Ojczyzny godz. 17.30.
  1. W najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej kolejne spotkanie Przyjaciół Maryi w Betanii.