NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS

OFERTA DOMU REKOLEKCYJNEGO "BETANIA"

 

Szukasz domu na rekolekcje, dni skupienia, warsztaty, spotkania integracyjne, wyciszenie? Betania jest takim miejscem!

Prowadzony przez nas Dom Rekolekcyjny mieści się w Suwałkach na terenie parafii p.w. bł. Anieli Salawy. Przeznaczony jest do przyjęcia grup dzieci, młodzieży, osób dorosłych wraz z kapłanami, aby uczestniczyć w rekolekcjach, dniach skupienia, spotkaniach integracyjnych oraz warsztatach przez cały rok w dowolnym wymiarze czasu. Bliskość świątyni pozwala na sprawowanie Mszy św. oraz na prowadzenie spotkań modlitewnych.

Jeżeli jest taka potrzeba, służymy ofertą rekolekcji weekendowych, prowadzonych przez animatorów naszych wspólnot.
Dom wyposażony jest w kuchnię z pełnym wyposażeniem, stołówkę, bibliotekę, dużą salę konferencyjną ze sprzętem audiowizualnym oraz sale do spotkań w grupach. W kilkuosobowych pokojach zapewniamy nocleg nawet dla 50 osób. Budynek posiada pełne zaplecze sanitarne. Obok domu znajduje się teren na spacery, mamy też boisko sportowe, miejsce na ognisko oraz dużą drewnianą altanę, która pomieści liczną grupę osób.

Czas rekolekcji można połączyć ze zwiedzaniem i odkrywaniem piękna Suwalszczyzny: liczne lasy i jeziora wokół Suwałk, góra Cisowa, Wigierski Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy, Klasztor Pokamedulski, mosty w Stańczykach to przykłady miejsc, które warto zobaczyć. Istnieje możliwość zorganizowania spływów kajakowych, a zimą kuligu. Zimą można korzystać ze stoków narciarskich Dąbrówka, Szelment oraz z lodowiska w Okuniowcu. Dla tych, którzy są zainteresowani ofertą miasta mamy Cinema Lumiere, Aquapark, hale sportowe oraz muzea. Przy planowaniu pobytu warto pamiętać o bardzo bliskich przejściach granicznych z Litwą, co stwarza możliwości na dodatkowe atrakcje (podziwianie meandrów Niemna, wyjazdy do Kowna, Wilna, na Górę Krzyży k. Szawli oraz do zamku w Trokach).

Dom Rekolekcyjny "Betania" czeka na Was! Zapraszamy!

 

  • betania
  • dsc_0003
  • dsc_0006
  • dsc_0016
  • dsc_0022
  • dsc_0027
  • dsc_0030
  • dsc_0037