ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

19 MAJA 2024

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. A naszą modlitwą chcemy szczególnie otoczyć młode pokolenie naszych Parafian, którzy tym darem zostali umocnieni przez posługę J.E. bpa Dariusz Zalewskiego podczas Mszy św. o godz. 12 w niedzielę 16 czerwca.

 

2. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz. 17.30 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym.

 

3. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako – Matki Kościoła głównej patronki naszej diecezji w Jej uroczystość. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii Kongres Eucharystyczny pod hasłem Maryja niewiastą Eucharystii.Zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza członków wszystkich wspólnot z naszej parafii. Spotkanie rozpoczniemy nabożeństwem Majowym o godz. 17.30 potem  Msza św. o godz. 18.00 potem adoracja do godz. 21.00. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i to będzie drugi dzień naszego Kongresu Eucharystycznego – Dzień ekspiacji czyli wynagrodzenia za grzechy przeciwko Najświętszej Eucharystii. Porządek będzie taki sam jak w poniedziałek. 24 maja  jest to też dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.

 

4. W najbliższy czwartek, 23 maja, z ustanowienia pap. Benedykta XVI obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

5. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy i będzie to kolejny dzień Kongresu Eucharystycznego – dzień dziękczynienia za wspólnotę Kościoła parafialnego. Po każdej Mszy św. będzie okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.