CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 

21 KWIETNIA 2024

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.  

 

2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na nasze Ełckie Seminarium Duchowne.

 

3. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Zapraszamy na Msze św., które będą w tym dniu odprawiane o godz. 7.00 i  18.00. Otoczmy w sposób szczególny  naszą modlitwą Ks. Bpa Jerzego Mazura, który w tym dniu będzie obchodził imieniny.

 

4. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

 

5. W najbliższą sobotę 27 kwietnia o godz. 16.00 w auli domu rekolekcyjnego BETANIA będzie mierzenie i zakup alb dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Cena alby od 16.00 do 230 zł w zależności od wzrostu dziecka.

 

6. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 kolejne spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

 

7.  W Konkatedrze św. Aleksandra w Suwałkach w nocy z 26 na 27 kwietnia odbędzie się 24-godzinne rozważanie Męki Pańskiej połączone z Adoracją najświętszego Sakramentu. Więcej informacji znajduje się na plakacie przed kościołem.

 

8.  W sobotę 4 maja organizowana jest pielgrzymka rowerowa na Górę Różańcową. więcej informacji można znaleźć na plakacie w gablocie przed kościołem.