ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 

 

28 MAJA 2023

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie. Z dzisiejszym dniem kończy się czas wielkanocnej Komunii Świętej. Od jutra wkraczamy w liturgii w okres zwykły w ciągu roku.
  2. Jutro 29 maja w naszej diecezji przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła głównej Patronki Diecezji Ełckiej. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku.
  3. W czwartek, 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi zwłaszcza w naszym Ełckim Seminarium Duchownym.
  4. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00 w niedziele o 17.45. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
  5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku będą obchodziły rocznicę I Komunii św., która będzie miała miejsce na mszy św. 11 czerwca o godz. 12.00.
  6. W sobotę 3 czerwca o godz. 18.00 będzie w naszej parafii uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania, którego naszej młodzieży udzieli Ks. Bp Dariusz Zalewski. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała spotkania przygotowawcze od poniedziałku do piątku włącznie po Mszy św. o godz. 18.00. Obecność dla zainteresowanych jest obowiązkowa.
  7. Ojcowie Franciszkanie z Suwałk bardzo serdecznie zapraszamy 8 czerwca 2023 na Modlitewne Uwielbienie, które odbędzie się w par. Bożego Ciała w Suwałkach. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą św. pod przewodnictwem ks. Bp. Dariusza Zalewskiego  a po niej koncert uwielbienia, który poprowadzi zespół Abba Pater Music z Kalisza.
  8. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu po Mszy św. wieczornej będzie kolejne spotkanie z Duszpasterską Radą Parafialną i liderami wspólnot naszej parafii.