DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

9 CZERWCA 2024

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie.

 

2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego wieczoru po Mszy św. wspólnie, a w niedziele o 17.45 śpiewamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

 

3.  W dniu wczorajszym dzieci klas trzecich z naszej parafii przystąpiły do I Komunii św. a do czwartku włącznie będą obchodziły Biały Tydzień.

 

4. Darem dzieci pierwszokomunijnych dla parafii jest nowy baldachim używany po raz pierwszy w procesji Bożego Ciała i podczas oktawy. W imieniu wszystkich parafian wyrażam podziękowanie za ten dar.

 

5.  Od zeszłego piątku młodzież klas VIII spotyka cię codziennie na Nowennie do Ducha Świętego przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Otoczmy naszą młodzież także naszą modlitwą prywatną, by byli odważnymi świadkami Chrystusa w świecie.

 

6. Z czwartku na piątek został przeniesiony kolejny dzień Kongresu Eucharystycznego – stacja młodzieży. Na Mszę św. w najbliższy piątek na godz. 18.00 a potem na specjalne nabożeństwo zaproszona jest młodzież naszej parafii. Spotkanie zakończy się adoracją do godz. 21.00.

 

7.  W przyszłą niedzielę 16 czerwca od godz. 7.00 rozpocznie się Wizytacja Kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi J. E. Ks. Bp Dariusz Zalewski. Rozpocznie się ona uroczystym powitaniem Ks. Biskupa w drzwiach kościoła, dalej powitaniem przez parafian i  później krótkim powitaniem i sprawozdaniem odnośnie parafii. O godz. 12.00 Ks. Biskup udzieli bierzmowania młodzieży naszej parafii. o godz. 15.00 – przewidziane jest w Betanii spotkanie wszystkich wspólnot naszej parafii, oraz Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Wizytacja kanoniczna zakończy się Mszą św. o godz. 18.00